Drenažas

Drenažas – ne mažiau  svarbi inžinerinių sistemų dalis. Jis gali būti paviršinis ir požeminis.

Paviršinis drenažas (linijinis) – skirtas drenuoti skysčius nuo dangos paviršiaus pvz. : aikštelės, rūsiai, keliai, šaligatviai, stogai ir t.t. Dažniausiai linijiniam drenažui naudojami latakai, jie gaminami iš betono, plastiko, metalo ir kitų medžiagų junginių. Šiuo metu rinkoje yra nemažai gamintojų gaminančių ne tik kokybiškus, bet ir išvaizdaus dizaino gaminius. Jie lengvai montuojami, atsparūs aplinkos ir mechaniniam poveikiui.

Požeminis drenažas – reikalingas vietovėse kuriose yra gana aukštas gruntinis vanduo, taip pat patartina įrengti drenažą aplink pamatus pastatų su rūsiais. Tikriausiai visi esame matę telkšančias balas pievose, drėgnas sienas, ar netgi pilnus rūsius vandens. Norint išvengti šių problemų, ne visada užtenka geros hidroizoliacijos. Todėl patartina pasidaryti tyrimus, nustatant gruntinio vandens lygį. Jeigu jau taip atsitiko, kad Jūsų statomo pastato vietoje vandenys yra aukštai, siūlome įsirengti drenažą.

Dažniausiai drenažo įrengimui naudojami PVC vamzdžiai aptraukti geotekstile arba kokoso pluoštu. Geotekstile dengti vamzdžiai labiau tinka smėlingam gruntui, o kokoso pluoštu  molingam. Drenažas klojamas ne mažesniame kaip 0,6m gylyje, jeigu įmanoma reikėtų išlaikyti bent 3proc. nuolydį. Patariame drenažą jungiant į lietaus nuvedimo sistemą, jo gale sumontuoti atbulinį vožtuvą, dėl avarijos lietaus sistemoje  galimo užpylimo. Norint, kad vanduo laisvai patektų i paklotą vamzdį ir vyktų efektyvus drenavimas, tranšėją kurioje klojamas drenažo vamzdis būtina užpildyti filtruojančiu gruntu,  prieš tai patį vamzdį užpilant skalda, kuri sudaro filtrą apsaugantį nuo užsinešimo.

Mes atliekame:

  • Drenažo tinklų projektavimas.
  • Pamatų hidroizoliacija.
  • Požeminio drenažo montavimas – renovacija.
  • Paviršinio drenažo montavimas – renovacija.

 

Santechnikos ekspertai

Domina Drenažas?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos