Vandens gręžiniai

Geriamo vandens tiekimas yra būtinas daugeliui komercinės, ūkinės bei  individualios paskirties pastatams. Tačiau ne visur aprūpinimas geriamu vandeniu yra įmanomas iš centralizuotų miesto tinklų. Tada galimi du sprendimo variantai – paprastas gelžbetoninis šulinys, arba artezinis gręžinys. Dažnai paprastame šulinyje vandens kokybė neatitinka higienos normų, dėl į jį patenkančio gruntinio vandens ir gana mažo vandens kiekio Nuo šulinio artezinis gręžinys skiriasi tuo, kad įmanoma išgauti žymiai didesnį vandens kiekį ir pats vanduo daug švaresnis jeigu gręžinio gylis viršija 30 metrų. Lietuvoje dažniausiai gręžinių gyliai būna tarp 30 ir 140 metrų.

Norint įsirengti gręžinį, visų pirma reikia pradėti nuo projekto, tada projektą suderinti su aplinkos apsaugos ministerija, savivaldybe ir teritoriniu visuomenės sveikatos priežiūros centru.  Viską suderinus galima pradėti gręžimo darbus. Reikėtų žinoti, kad darbams atlikti reikia nemažai vietos, todėl iš anksto vertėtų pasirūpinti darbų aikštelės atlaisvinimu. Išgręžus, gręžinį spręndžiama kur bus montuojama visa įranga. Jeigu gręžiniu naudosis vienas vartotojas, įranga dažniausiai montuojama katilinėje, rūsyje, ar kitoje pliusinę temperatūrą išlaikančioje patalpoje. Jeigu naudosis keli vartotojai, montuojama šalia, arba virš gręžinio įrengtoje patalpoje (pvz. montuojamas apie 2metrų gylio šulinys virš gręžinio). Tuomet pasirenkamas įrangos tipas, hidroforas ar dažnio keitiklis. Sistema su dažnio keitikliu yra šiek tiek brangesnė, bet patogesnė vartotojui, ypač naudojant didesnį kiekį vandens.

Išgręžus gręžinį ir sumontavus reikalingą įrangą, klojamas vandentiekio vamzdis. Pagal reikalavimus Lietuvoje vandentiekis turi būti klojamas ne mažesniame negu 1,8m gylyje, vamzdį užpilant apsauginiu smėlio sluoksniu. Daugiau apie tai galite paskaityti vandentiekio skiltyje.

Galiausiai baigus darbus ir atlikus vandens tyrimus, išduodamas gręžinio pasas. Be gręžinio paso nepriduosite naujai pastatyto statinio.

Žinodami jog „laikas yra pinigai“, gerbdami savo klientus, bei nenorėdami švaistyti savo laiko remontams, mes naudojame tik gerai žinomų ir patikimų gamintojų siurblius, hidroforus ir kitą įrangą.

Santechnikos ekspertai

Domina Vandens gręžiniai?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos