Dujiniai katilai

Dujiniai katilaiDujiniai katilai skirstomi į parindines grupes:

  • Atmoferiniai dujiniai katilai (gali būti ir su turbo kaminu).
  • Kondensaciniai dujiniai katilai.

Smulkiau dar skirstoma pagal karšto vandens ruošimo galimybes:

  • Be karšto vandens ruošimo galimybės.
  • Su įmontuotu momentiniu šilumokaičiu.
  • Su įmontuotu greitaigiu boileriu.
  • Su galimybe prijungti išorinį boilerį.

Kurį pasirinkti? 

Visų pirmą atkreipkite dėmesį į  dujinio katilo naudingumo koficientą %, kuo skaičiai aukštesni tuo mažiau mokėsite už dujas.  Pasirinkimas taip pat priklauso ir nuo šildymo sistemos tipo – ar tai radiatorinis ar tai grindinis šildymas,  galimybės sumontuoti kaminą,  patalpos dydžio bei išplanavimo. Pagal pasirinkimą priklausys kokios dujų sąnaudos bus.

Mes dažniausiai rekomenduojame

Kondensacinius dujinius katilus su atskiru greitaeigiu boileriu arba jau įmontuotu greitaeigiu boileriu, bet ne mažesniu kaip 40litrų talpos. Kodėl?  Nes tokia kombinacija užtikrina kad bus mažiausiai suvartojama dujų ir taupys Jūsų pinigus. Tačiau tokios kombinacijos sistema taip pat turi savų minusų: užima nemažai vietos ir net keletą kartų brangesnė nei kiti dujiniai katilai. Kaip pavyzdys:  dujinis kondensacinis katilas su atskiru greitaeigiu boileriu, visomis reikiamomis jungtimis ir darbais  gali kainuoti apie 7000lt – 10 000lt, o tuo tarpu atmosferinis dujinis katilas su momentiniu karšto vandens ruošimu (su darbais ir medžiagomis)  gali kainuoti tik 3000lt. Tad renkantis reikia atkreipti dėmesį  į tai per kiek laiko atsipirks vienas ar kitas pasirinkimas. Teisingiausiai  ir pigiausiai tikriausiai būtų kondensacinis dujinis katilas su momentiniu karšo vandens ruošimu. Tačiau tokie katilai tikriausiai net negaminami , nes kondensacinis dujinis katilas yra efektyvus iki  55°C, o vėliau jis tampa ne kondensacinis, o paprastas atmosferinis katilas.  Kaip yra ruošiams karštas vanduo mažo tūrio boileryje ar šilumokaityje tuo metu katilas gamina net apie 80°C vandenį ir pradeda vartoti daug dujų.

Dažnai užsakovai klausia kokio gamintojo katilą pasrinkti ?  Ir dažniausiai atsakome, kad dujiniai katilai kaip mašinos –  niekas nežino kurie yra geriausi, vieni giria vienus, kiti kitus, tačiau iš patirties rekomenduojame :  Junkers , Viessmann, Wolf,  Buderus , Protherm dujinius katilus.

Reikalingas dujinio katilo montavimo darbai?  Susisiekite su santechnikos ekspertais.

 

 

 

Santechnikos ekspertai

Domina Dujiniai katilai?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos