Granuliniai ir kieto kuro katilai

Granuliniai kieto kuro katilaiŠildymo katilas  dažnai  yra palyginamas su  žmogaus širdimi, kuris  suteikia namui šilumos ir gyvybės. Todėl labai dažnai užsakovai   kieto kuro katilo pasirinkimui skiria įpatingą dėmesį.

Pagrindiniai faktoriai į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis kieto kuro katilą:

  • Katilo naudingumo koficientas % – kuo didesnis tuo geriau.
  • Kūrenimosi  trukmė – nuo to priklausys kaip dažnai Jums teks apsilankyti katilinėje.
  • Gamintojas – nesiūlome pirkti nežinomų, negirdėtų gamintojų produktų)

Pastaruoju metu labai išpopulerėjo granuliniai katilai. Ir ne be reikalo. Granulinis katilas  įpatingas tuo, kad nereikia dažnai lankytis katilinėje ir papildyti kuro.  Užtenka vos vieną kartą per savaitę užeiti į katilnę ir papildyti bunkerį granulėmis.  Tuo tarpu jei tai bus tiesiog paprastas kieto kuro katilas, – į katilinę teks žingsniuoti  kas dieną , kas antrą dieną arba net kelis kartus per dieną priklausomai nuo lauko temperatūros. Tad visada pirmiausiai savo klientams rekomenduojame ir pasiūlome granulinį kombinuotą katilą, kurį galima kūrenti granulėmis arba grūdais , malkomis,  anglimis, briketais ar kitu kietu kuru. Jei pavyzdžiui nutiks taip, kad netikėtai baigiasi granulės, galėsite  kūrenti malkomis. Tačiau jei pasirinkote  paprastą kieto kuro katilą ir po keletos metų kūrenimo su kartėliu prisimenate tą dieną kaip padarėte tokį sprendimą – nebėda,  yra galimybė jūsų turimą kieto kuro katilą perdaryti į granulinį. Yra net keletas būdų tai padaryti:  ant durelių primontuoti specialų granulių degiklį ir bunkerį.

Katilinėse taip pat labai svarbus yra boileris. Mes dažniausiai rekomenduojame Dražice boilerius, nes jie itin patikimi ir labai ilgai tarnauja. Boileris būna prijungiamas prie katilo ir kai šildote namus tuo pačiu pasišildo ir karštas vanduo per boileryje imontuotą gyvatuką. Tiesa kuo boileryje ilgesnis ir didenis gyvatukas tuo greičiau sušyla karštas vanduo.

Taip pat kiek kuro katilams yra būtini cirkuliaciniai siurbliai (rekomenduojame tik vokiškus Wilo arba Grundfos ), išsiplėtimo indas apie 12% visos šildymo sistemos tūrio, karšto vandens išsiplėtimo indas (15% boilerio tūrio).  Taip pat reikalingi įvairūs termostatiniai ir apsauginiai vožtuvai,  įvairūs ventiliai ir jungtys.

Prieš priimant sprendimus visada prašome pasitarti su santechnikos ekspertais.

Santechnikos ekspertai

Domina Granuliniai ir kieto kuro katilai?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos