Radiatorinis šildymas

20_central_heating_radiator_boiler_chorley_prestonRadiatorinį šildymą tikriausiai visi puikiai žinome ir pažystame. Tačiau norėtume paminėti keletą elementų ką verta žinoti apie radiatorius ir radiatorinį šildymą.

Kartais pranašesni už grindinį šildymą

Šiuo metu ganėtinai dažnai yra kombinuojama grindinis šildymas su radiatoriniu šildymu. Kartais netgi ir rekomenduojama radiatorinis šildymas, o ne grindinis šildymas. Kodėl?  Nes pagrindinė to priežastis greitai sušylanti šildymo sistema ir po keliasdešimt minučių jau sklindanti šiluma nuo radiatorių. Jei stovi vien tik kieto kuro katilas be jokios akumuliacinės talpos tai grindinis šildymas būtų jau ganėtinai neefektyvus  jei paliktumėte tuščius ir nešildomus namus keleui dienų. Per tą laiką atvėstų sienos, lubos, o svarbiausiai betoninės grindys (atšaltų namas). Tokiu atveju būtų labai problematiška prišildyti namus ir tam gali prireikti net keletos dienų, o tuo tarpu su radiatoriniu šildymu jau po keliasdešimties minučių radiatoriai ir gyvatukai taptų šilti ir pradėtų šildyti namus, o po valandos ar keletos jau būtų ir pakankamai šilta. Radiatorinis šildymas geriausiai veikia prie aukštensių šildymo sistemos temperatūrų. Dažniausiai projektuojama radiatorinė šildymo sistema taip, kad vamzdynuose būtų palaikoma apie 60-80°C, o tuo tarpu grindiniame šildyme būna tik apie 40°C.

Renovacija

Senieji špižiniai radiatoriai nėra labai blogi, kaip daugelis tikriausiai pagalvoja.  Ne radiatoriai taupo šilumą, o sienų apšiltinimas, langai ir termostatiniai ventiliai ant radiatorių. Jei namas daugiabutis ir nusprendėte atlikti renovacija kuo pigiau, tai su šildymo sistema rekomenduojame padaryti bent jau šiuos dalykus: rūsyje pakeisti vamzdynų termo izoliaciją,  ant stovų sumontuoti termostatinius balansinius ventilius (jei yra galimybė – termostatinius ventilius prijungti prie naujo valdymo bloko) ir prie senų špižinių radiatorių sumontuoti termostatinius reguliavimo ventilius. Šie darbai neužims daug laiko ir kainuos ne taip jau brangiai, tačiau gavę šildymo sąskaitą smarkiai nustebsite, nes tikriausiai bus apie 30%-40% mažesnė suma. Tačiau jei norite naujų gražių radiatorių, o vamzdynų būklė jau avarinė , tuomet visada rekomenduosime pasikeisti į naujus radiatorius ir sumontuoti naują vamzdyną.

Gyvatukas

Prie radiatorinės šildymo sistemos puikiai galima prijungti kombinuotą gyvatuką. Žiemą gyvatukas bus šildomas nuo šildymo sistemos, o vasarą kai  nebešildysite katilu,  įjungsite į rozetę elektrinį teną. Šiuo atveju gyvatukas su tenu, pajungimo mazgu ir darbu   kainuoja apie 800-1000lt, tačiau jei gyvatukas jungiamas nuo karšto vandens sistemos, tuomet vien tik gyvatukas kainuoja apie 1500lt ir papildomai tenas, pajungimo mazgas ir darbas. Kodėl taip yra? Šildymo sistemos gyvatukas pagamintas iš pigesnio juodo metalo, o nuo vandentiekio sistemos jungiamas gyvatukas gaminamas iš vario, žalvario ar nerūdijančio plieno tam kad nesurūdytų ir neužterštų geriamo vandens.

Kolektoriai

Sakoma, kad kolektorius yra sugalvotas tam, kad  nebūtų grindyse nereikalingų jungčių ir sujungimų. Kolektorius yra gerai tuo, kad sistema tampa saugesnė, tačiau jei nėra galimybės montuoti kolektoriaus tai ir nevedžiokite per sienas po du vamzdelius į kiekvieną radiatorių, o darykite trišakinę šildymo sistema. Tačiau nepasitarę su santechnikos ekspertais nerizikuokite, nes gali atsirasti tikimybė kad vėliau tiesiog nebešils kai kurie radiatoriai.

Santechnikos ekspertai

Domina Radiatorinis šildymas?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos