Rekuperatorius

Rekuperatorius  – rekuperacinė sistema

Rekuperacinės sistemos butams, namams ir viešojo naudojimo patalpoms.

Rekuperatorius efektyviai vėdina patalpas ir taupo šilumą. Per valandą turėtų pasikeisti 0,5-0,8m3 pastato tūrio oro. Dažniausiai rekuperatoriai skirstomi į rotacinius rekuperatorius ir plokštuminius rekuperatorius.

Plokštuminiai rekuperatoriai pigesni ir efektyvesni , sugražina net iki 95% išmetamos  šilumos, nesimaišo srautai, negryšta kvapai. Tačiau minusas kad prie ekstremaliai žemos temperatūros gali apledėti šilumokaitis, taip pat reikalingas kondensato nuvedimas į kanalizaciją. Tačiau ir tam yra sprendimas – apsauga nuo užšalimo, o kondensato nuvedimą reikia numatyti dar prieš pradedant montavimo darbus.

Rotaciniai rekuperatoriai  kiek brangesni, efektyvumas iki 80% išmetamos šilumos, neapledėja, nesausina oro patalpose, nerenka kondensato. Minusai būtų – kiek didesnės  elektros energijos sanaudos, galimas išmetamo oro patekimas atgal į patalpas, atsiranda gendanti detalė – rotorius.

Kam reikalingas rekuperatorius?

Kaip pavyzdys – daugiabutyje esantis nedidelis butas su naujais 3-jų paketų plastikiniais langais. Atejo žiema, pasidarė tvanku, atsirado įvairūs kvapai, atidaroma orlaidė ar langas, ir iš lauko prileidžiama šalto ledinio oro, o šiltas oras iškeliavo per langą ir per ventiliacijos kanalą į lauką. Taip padarę mes praradome energiją. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų kas čia tokio, tačiau jei  būtų rekuperacinė sistema ir nuolatos jums tiektų  šviežią orą ji atsipirktų per 6-10metų, tad rekuperatoriaus kaina tampa ne tokia ir didelė.

Taip pat gal dar ne vis žinome tačiau pagal  Europos Sąjungos reikalavimus Lietuvoje yra nustatyti pereinami reikalavimai naujai statomiems pastatams ar jų dalims ir turi atitikti Energetinio naudingumo klasę.

  • Nuo 2014 m. sausio 1 d. – B klasės pastatai.
  • Nuo 2016 m. sausio 1 d. – A klasės pastatai.
  • Nuo 2018 m. sausio 1 d. – A+ klasės pastatai.
  • Nuo 2021 m. sausio 1 d. – A++ klasės pastatai.

Be rekuperacinės sistemos tai padaryti labai sudėtinga, o kartais net ir neįmanoma.  UAB ,,S Project‘‘ jau gali pasidžiaugti vieni iš pirmųjų padėję įrengti individualius A+ klasės namus ir kotedžus.

Mini rekuperatorius butui

Netgi mažiausiam butui yra sprendimas. Mini rekuperatorius kuris labai efektyviai  panaudoja išmetamą šilumą į lauką. Rekuperatorius butui tikrai labai ženkliai sumažins šildymo sąskaitą, žinoma jei yra šilumos apskaita. Jei nėra šilumos apskaitos tuomet  mini rekuperatorius butui rekomenduotume dėti visiems butams. Mini rekuperatoriui  nereikia vedžioti jokių ortakių, todėl jis yra labai paprastai montuojamas.

Rekuperatorius namui 

Namo ventiliacija yra labai svarbi norint taupiai ir sveikai gyventi. Jei pasidarysite kiekvienam kambariui po vėdinimo kanalą virš stogo tai prarasite, kitaip  tariant tiesiog išmetinėsite pinigus į orą. Nes šiltas oras kildamas į viršų pateks į  vėdinimo kanalą ir bus išmestas į lauką, o pro langus pateks šaltas oras, kas įtakos šildymo sistemos sąnaudas kurios gali išaugti apie 20%. Kūrenant malkomis, anglimis to galbūt ir nepajausite, tačiau tam labai jautrus geoterminis šildymas, ar dujinis šildymas, kur vyksta dujų ar elektros apskaita, galima aiškiai pamatyti skirtumus.

Prieš perkant rekuperatorių visada rekomenduojame pasitarti su nepriklausomu ekspertu.

 

Santechnikos ekspertai

Domina Rekuperatorius?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos