Skardinių ortakių vėdinimo sistemos

Skardiniai ortakiai Lietuvoje montuojami jau daugelį metų ir pritaikomi tiek natūralios traukos vėdinimo sistemos montavimui, tiek priverstinės traukos ventiliacijos sistemai su rekuperatoriumi ar traukos ventilatoriumi. Ventiliacijos vamzdžiai turi būti tinkamai parenkami reikalingui oro kiekiui į patalpą tiekti arba ištraukti. Skardinių ortakių ventiliacijos sistemos dažniausiai gaminamos Lietuvoje ir tikriausiai net niekas neimportuoja iš kaimyninių šalių. Yra net keletas labai didelių kompanijų gaminančių vėdinimo sistemas Lietuvoje ir nemažai mažesnių gamyklėlių. 

Skardiniai ortakiai gali būti tiek apvalūs ortkiai (dar skirstomi į spiralinius cinkuotus ir  nerudyjančio lakštinio plieno)  taip pat ir stačiakampiai ortakiai ar kvadratiniai ortakiai priklausomai nuo poreikio ir vėdinimo sistemos projekto. Mažiausio diametro ortakiai gaminami 100mm storio ir pjaustomi po 3m ilgio.

Apvalūs ortakiai buičiai  ir pramonei

Skardinių  apvalių ortakių vėdinimo sistemos fasoninės dalys taip pat gaminamos iš cinkuotos skardos arba iš nerūdijančio plieno. Apvlių ortakių fasoninės jungiamosios dalys dažniausiai turi gumines tarpinies kurios užsandarina vėdinimo sistemą ir oras nešvilpia ar neūžia pro sudūrimus. Apvalių ortakių sujungimui ir tvirtinimui naudojamos kniedės arba savisriegiai varžteliai. Kadangi ortakiai labai lengvi, galima tvirtinti su tvirtinimo juosta (perfo juosta) arba su specialiais laikikliais.

Taip pat vėdinimo sistemai labai svarbu tinkamai parinkti ir reikiamose vietose sumontuoti atbulines sklendes, uždarymo sklendes, paskyrstymo dėžutes, difuzerius, padavimo ar ištraukimo ventiliacijos  groteles. Taip pat reikia nepamiršti ir garso slopintuvų jei yra montuojamas kanalinis ventiliatorius ar rekuperatorius.

 Stačiakampiai ortakiai

Stačiakampiai ar kvadratiniai vėdinimo sistemos ortakiai bei fasoninės jungiamosios dalys taip pat gaminami iš cinkuotos skardos ar nerūdijančio plieno. Tačiau stačiakampiai ortakiai ir fasoninės jungtys būna be gumų, tam naudojama speciali sandarinimo juosta, kuri klijuojama ant ortakių jungiamųjų briaunų. Gumos gamykliškai nededamos specialiai, kad nebūtų pažeistos transportuojant, nes stačiakampiai ortakiai pagal poreikį būna labai didelių matmenų. Stačiakampiai ortakiai labai dažnai naudojami priešgaisrinėms oro šalinimo sistemos pvz. automobilų parkinguose. Priešgaisrinių sistemų ortakiai dar izoliuojami spacialia nedegia armuota prišgaisrine vata. Ortakiai tarpusavyje sujungiami C jungtimis bei varžtais, specialiomis tvirtinimo detalėmis, bei kitais reikiamais tvirtinimo elementais pagal poreikį.

Ventiliacijos groteles galima montuoti į gamykliškai išpjautas angas arba jas padaryti pagal projektą.

Ortakių izoliavimas

Skardinai ortakiai pagal poreikį taip pat turi arba gali  būti izoliuojami nuo triukšmo arba nuo kondensato. Į tai labai reikia atkreipti dėmesį, nes ne tinkamai sumontavus sistemą gali pradėti drėkti sienos ar lubos todėl priimkite protingus sprendimus kam patikėti tokius darbus.

Susisiekite su santechnikos ekspertais dėl vėdinimos sistemos montavimo darbų.

Santechnikos ekspertai

Domina Skardinių ortakių vėdinimo sistemos?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos