Vidaus vandentiekio sistemos

Vidaus vandentiekio sistemosPabandykite įsivaizduoti gyvenimą namuose be vandens. Daugeliui tai skambės kaip blogas sapnas. Tekantis vanduo yra nepaprastai vertingas išteklius su labai plačiomis panaudojimo galimybėmis tiek buityje, tiek asmeninėje higienoje. Ar žinojote, kad vidutiniškai žmogus sunaudoja apie 150 litrų vandens per dieną, iš kurių 5-10 litrų suvartojama maisto poreikiams ir troškuliui patenkti, o ±140 litrų asmeniniai higienai (vonioje, duše, wc ir skalbimui). Santechnikos ekspertai pasirūpins jūsų vandentiekio sistemos įrengimu, kad jūsų vanduo būtų geros kokybės ir niekuomet jo nepritruktų intensyvaus naudojimo metu.

Svarbiausia žinoti, kad  vandentiekio vamzdynai turi būti tinkami geriamajam vandeniui. Ir bet kokie vamzdžiai tam nėra tinkami! Vamzdžiai gali būti įvairūs: cinkuoti plieniniai, variniai, PPR, PEX, PE, daugiasluoksniai su aliuminiu, daugiasluoksniai be aliuminio ar kiti, bet svarbiausiai kad būtų tinkami geriamajam vandeniui. Priešingu atveju bus jaučiamas kvapas, blogas skonis,  gali atsirasti tikimybė apsinuodyti. Todėl prieš pradedant šiuos darbus pasikonsultuokite su santechnikos ekspertais. 

Naujiena! Skandinaviška saugi vandentiekio sistema atitinkanti grieščiausius ES reikalavimus. Tai būtų kolektorinė saugi vandentiekio sistema tinkanti visiems naujai statomiems namams, tačiau labiausiai tinkama karkasiniams namams kur yra sukama ganėtinai daug medsraigsčių. Tokiu atveju jei prakiurdysite ar dar kokiu kitu pažeisite  vidaus vandentiekio vamzdį, tai be jokių apdailos pažeidimų jį galėsite pakeisti nauju. Skandinavijos šalyse ši sistema vadinama – vamzdis vamzdyje. Ir jei nutiktų  nelaimė ir kada nors atsirastų vandens nuotekis tai visas vanduo saugiai subėgtų į drenažą ir nepadarytų jokios žalos.

Vandentiekio vamzdynų sistemos šiais laikais naujos statybos namuose ar  renovacijos metu daugiausiai naudojama trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis arba kolektorinė sistema.

Trišakinė vandentiekio sistema

Trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis arba su užmaunamais ar užspaudžiamais žiedais.

Taip pat ne retai naudojama PPR virinama vamzdynų sistema. Montuojant šią sistemą labai svarbu nepadaryti montavimo klaidų, priešingu atveju tai gali branginiai kainuoti jei būtų padaryti neteisingi sujungimai.  

Atlikus vandentiekio sistemos montavimo darbus prieš ar po betonavimo visada rekomenduojame daryti hidrraulinį sistemos bandymą, kad įsitikinti sistemos saugumu ir patikimumu. Kloti grindis ar klijuoti plyteles rekomenduojame tik po hidraulinio bandymo.

Šios sistemos pagrindinis privalumas yra kaina ir tai kad lengva padryti karšto vandens cirkuliaciją, ir atsukus vandens maišytuvą neteks laukti kol atbėgs karštas vanduo.

Koletorinė vandentiekio sistema

Pagrindinis privalumas šios sistemos yra tai kad grindyse nėra nė vieno sujungimo. Tačiau sunkiau realizuojama su karšto vandentiekio cirkuliacija. Tad net ir padarius karšto vandens cirkuliaciją gali tekti palaukti keletą sekundžių kol pradės tekėti karštas vanduo. Ją naudojant praktiškai niekada neapsigausite dėl tinkamai parinkto vamzdyno diametro. Ši sistema dar idomi tuo, kad kolektorinėje spintoje galima užsukti tuos prietaisus kuriuos norite (pavyzdžiui tik skalbimo mašiną arba praustuvą).

 Karšto vandens cirkuliacija

Veikia specialaus cirkuliacinio siurblio pagalba, kuris sugražina karštą vandenį atgal į vandens šildytuvą, pratekant ratą per visą  karšto vandens vamzdynų ilgį tiek pro virtuvę, tiek pro visus namo aukštų san mazgus. Karštas vanduo gali tekėti ir per specialius žalvarinius, varinius ar nerudijančio plieno gyvatukus. Gyvatukai ,skirti šildymo sistemoms, netinkami, nes juodas metalas nuo vandens linkes surūdyti ir prakiurti.

Daugiabučiuose namuose cirkuliacija vyksta nuo paskutinio aukščiausiai esančio aukšto į rūsyje esantį šilumos punktą  vandeniui pratekant per karšto vandens skaitiklį.

 Šalto vandens vamzdynų rasojimas ir izoliavimas

Vienas iš labai svarbių momentų namo statybose ar buto remonte. Rasojimas, tiksliau vadinamas kondensatas,  atsiranda tik ant šalto vandens vamzdynų dėl temperatūrų skirtumo. Jei temperatūra skirsis daugiau kaip 13*C tai pradeda rasoti vamzdžiai, taip atsiranda namuose drėgmė ko pasekoje gali kilti ir kitų problemų, kaip pelėsis ir grybelis, pažeista apdaila.

Karšto vandens vamzdynų izoliavimas

Karšto vandens vamzdynai izoliuojami ne tam kad ne rasotų, bet tam kad ilgiau išlaikytų savyje karštą vandenį. Taip pat izoliacija ar izoliaciniai kevalai atlieka vamzdžio apsaugos funkciją  nuo trinties su sienų ar grindų konstrukcijomis.

Prieš priimant sprendimą visada rekomenduojame pasitarti su santechnikos ekspertais.

Teikiame šias vidaus vandentiekio sistemos paslaugas:

  • Šalto vandens vamzdyno įrengimas nuo įvado iki vartojimo taškų sanintariniuose mazguose ir virtuvėje.
  • Karšto vandens vamzdyno montavimas nuo karšto vandens ruošimo įrenginio iki vartojimo taškų san. mazguose, bei virtuvėje.
  • Vandens šildytuvų montavimas ir taisymas.
  • Vandens skaitiklių įrengimas ir keitmas.
  • Užšalusio vandentiekio atšildymas .
  • Hidroforų, vandens filtrų montavimas ir pajungimas.
  • Vamzdynų montavimas, remontas ir keitimas.
  • Hidrauliniai vamzdynų bandymai.

 

Santechnikos ekspertai

Domina Vidaus vandentiekio sistemos?

Susisiekite su vadybininku: 8(690)00046

Siuskite el. užklausą

Verslo klientams

Pastatų inžinerinių tinklų subrangos paslaugos verslo klientams

Atliekame subrangos paslaugas santechnikos, šildymo, lauko inžinerijos, vėdinimo srityse.

Subrangos paslaugos