Vėdinimo sistemos be ortakių – mini rekuperatoriai butams

Tinkamas vėdinimo kiekis panaikina pelėsiui palankią terpę, santykinė drėgmė visada < 60 %. Visada sausos sienos neleidžia pablogėti išorinių sienų izoliacinėms savybėms.

Vokietijoje ši vėdinimo sistema montuojama daugiabučio renovacijos metu, kaip privaloma jos dalis, kad užtikrinti energijos naudojimo efektyvumą bei higienos reikalavimus. Tačiau vėdinimą daugiabučiuose galima diegti ir individualiai, kiekvienam butui nepriklausomai.

Rekuperatorius butams

Sprendimas

Bute suprojektuota decentralizuota mechaninė vėdinimo sistema. Kambariuose  sudėti natūralaus oro padavimo įrenginiai (pažymėti mėlynai) ALD-R 160 su oro pralaidumu 30 m³/h. Virtuvėje ir tualete sudėti potinkiniai oro ištraukimo ventiliatoriai (pažymėti raudonai) Silvento KL 30/60.

Veikimo principas

Numatyti ventiliatoriai yra nuolatinio veikimo, tai reiškia, jog jie nuolatos veikia traukdami 30 m³/h oro. Tokiu būdu oras iš kambarių juda link patalpų, kuriose yra ventiliatoriai, o į kambarius jis patenka pro natūralaus oro padavimo įrenginius iš lauko.

Ventiliatorių traukiamo oro kiekį galima padidinti iki 60 m³/h, kai šios patalpos yra naudojamos, kad ištraukti perteklinę drėgmę ir nemalonius kvapus.

Montavimas

Natūralaus oro padavimo įrenginiai montuojami išorinėse sienose gręžiant skyles, jeigu daugiabutis yra jau pastatytas. Taip pat yra galimybė statybų metu įdėtį stačiakampį oro padavimo įrenginį ALD 36,5 arba blokelį su iš anksto paruošta kiauryme įrenginiui ALD-R 160.

Ventiliatoriai montuojami po tinku sienoje arba pakabinamose lubose. Jeigu butas jau įrengtas, galima dėti virštinkinį ventiliatorių su dėžute. Valdymas gali būti kombinuojamas su šviesos jungikliais.

Sprendimo kaina*

  • Įrangos kaina ~ 3 300 Lt.
  • montavimo kaina ~ 700 Lt.

*kainos nurodytos preliminarios su PVM.

Grįžti atgal


Taip pat skaitykite...