Individualių namų vėdinimas su mini rekuperacija

lunos-rekuperatorius

Mini rekuperatoriai montuojami tiesiog per sieną. Mini rekuperatorius tai idealus sprendimas renovacijai, karkasiniams, rastiniams namams, ar tiesiog naujai pastatytame name nenorint vedžioti ortakių, o gal jau ir per vėlu tai padaryti.

Šią sistemą sudaro atskiri maži mini rekuperatoriai. Tai inovatyvus bet ir tuo pačiu paprastas gyvenamųjų patalpų vėdinimo įrenginys su šilumos grąžinimu. Viduje įrengtas šilumą kaupiantis AcuVent keramikinis elementas ir už jo esantis ventiliatorius veikiantis dviem kryptimis, paprastai bet efektyviai vėdina patalpą ir taupo šilumą. Šiltas oras, šalinamas iš patalpos lauk, judėdamas pro keramikinį elementą, atiduoda jam šilumą. Ventiliatoriui pakeitus kryptį, elementas sukauptą šilumą atiduoda jau iš lauko imamam šaltam orui. Rekuperatorius montuojamas į patalpų išorines sienas, todėl jis neužima papildomai vietos ir nereikalauja ortakių. Kol vienas rekuperatorius orą šalina iš patalpos, antras tokį patį oro kiekį į patalpą tiekia, todėl oras patalpoje juda dėl tarp rekuperatorių susidariusio apie 40 Pa slėgių skirtumo. Tokiu paprastu būdu užtikrinama oro kaita patalpose išvengiant ortakių. Kadangi sistemoje išvengiama ortakių, vėdinimo sistemai nereikalingi galingi ventiliatoriai, kurie turėtų nugalėti aerodinaminius pasipriešinimus ortakiuose, todėl esantys ventiliatoriai veikia labai tyliai ir vartoja mažai energijos. Tokiu būdų suvartotos energijos ir atgautos šilumos santykis yra žymiai geresnis nei ortakinių sistemų.

Kaip pavyzdys, parinktas dviejų aukštų individualus namas, kurio bendras naudingas plotas yra 148,5 m2.

mini-rekuperatorius-schema

Sprendimas

Name suprojektuota decentralizuota mechaninė vėdinimo sistema su šilumos grąžinimo funkcija (rekuperacija). Kambariuose 4 ir 5 pirmame aukšte ir 2, 3, 4 antrame aukšte sudėti mini rekuperatoriai (pažymėti žaliai), o tualete pirmame aukšte ir voniose antrame aukšte sudėti potinkiniai oro ištraukimo ventiliatoriai (pažymėti raudonai). Virtuvėje įdėtas natūralaus oro padavimo įrenginys (pažymėtas mėlynai).

 Veikimo principas

Skirtingai nei pirmame sprendime aprašytoje sistemoje, kambariuose įrengti rekuperatoriai mainosi oru tarpusavyje, tai reiškia, kad kol vienas rekuperatorius orą paduoda į patalpą, kitas orą iš jos traukia lauk, todėl svarbu, kad rekuperatorių skaičius būtų lyginis, kad išlaikyti bendrą oro balansą visame name. Visus rekuperatorius valdo ir sinchronizuoja valdymo blokelis, prie kurio galima prijungti du arba keturis rekuperatorius. Tokiu būdu name galima sukurti atskiras vėdinimo zonas ir nepriklausomai reguliuoti jų veikimą. Pavyzdžiui, pirmame aukšte bendrame kambaryje (4) esančius du rekuperatorius pajungus prie vieno valdymo bloko, šios patalpos vėdinimą galima reguliuoti nepriklausomai nuo likusių patalpų. Likusius rekuperatorius galima sujungti prie vieno valdymo bloko arba irgi išskaidyti poromis: antrame aukšte galima prie vieno valdymo bloko pajungti 2 ir 3 kambarių rekuperatorius, o prie antro valdymo bloko prijungti pirmo aukšto 5 kambario ir antro aukšto 4 kambario rekuperatorius. Įrenginiai veikia nuolatiniu 18 m³/h režimu su galimybe padidinti oro kiekį iki 31 m³/h.

Voniose ir tualete numatyti oro ištraukimo ventiliatoriai yra periodinio veikimo, įjungiami patalpų naudojimo metu, kad ištraukti perteklinę drėgmę ir nemalonius kvapus.

Virtuvėje numatytas natūralaus oro padavimo įrenginys tam, kad, įjungus gartraukį, oras nebūtų imamas iš aplinkinių patalpų, kuriose veikia rekuperatoriai.

Montavimas

Mini rekuperatoriai montuojami išorinėse sienose gręžiant skyles, jeigu namas yra jau pastatytas. Taip pat yra galimybė statybų metu įdėtį blokelį su iš anksto paruošta kiaurymę. Valdymo blokelis montuojams sienoje kaip šviesos jungiklis. Nuo blokelio atvedami trigysliai laidai iki kiekvieno rekuperatoriaus, kurį turės valdyti blokelis.

Natūralaus oro padavimo įrenginiai montuojami išorinėse sienose gręžiant skyles, jeigu namas yra jau pastatytas. Taip pat yra galimybė statybų metu įdėtį  blokelį su iš anksto paruošta kiauryme įrenginiui ALD-R 160.

Ventiliatoriai montuojami į ventiliacinę šachtą. Valdymas gali būti kombinuojamas su šviesos jungikliais.

Sprendimo kaina*

  • Įrangos kaina ~12 000 Lt.  (taikomos nuolaidos)
  • Montavimo kaina ~ 1 500 Lt.

*Nurodytos kainos yra preliminarios, su PVM

 

Grįžti atgal


Taip pat skaitykite...